29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a 4 października świętujemy Światowy Dzień Zwierząt.
Nasza szkoła postanowiła połączyć obie okazje i we wtorek, 29 września o godz. 9.50, każda chętna klasa uczciła święto głośnym czytaniem książek o zwierzętach.

Biblioteka szkolna przygotowała książki, które podejmują temat relacji człowiek – zwierzę, dostosowane do wieku uczniów. Można też było samodzielnie wybrać lekturę.
Klasa 5a wybrała sobie pozycję Łukasza Wierzbickiego “Dziadek i niedźwiadek”. Wychowawczyni, w ramach wstępu, pokazała krótki film o niedźwiedziu Wojtku, który towarzyszył polskim żołnierzom na froncie II wojny światowej, a później przeczytała fragment książki. To była bardzo ciekawa, a przy tym miła lekcja.
Mamy nadzieję, że większość szkolnej społeczności skorzystała z okazji i uczciła święto głośnego czytania i dzień zwierząt ku własnej radości.
Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że ” Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” (W. Szymborska)

Iza Królica i Monika Gomela