W klasie 5a odbyła się lekcja techniki, podczas której uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne i  kreatywność. Nabyli umiejętności pracy z drewnem, w szczególności drewnianymi szpatułkami. Celem lekcji było rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności uczniów poprzez wykonanie funkcjonalnych i estetycznych pojemników na biżuterię.

Uczniowie samodzielnie wykonali pudełka, korzystając z drewnianych szpatułek, jako podstawowego materiału. W trakcie pracy uczniowie eksperymentowali z różnymi kształtami i rozmiarami pudełek, dobierając odpowiednie ilości szpatułek i kleju. Po złożeniu konstrukcji uczniowie przystąpili do dekorowania pudełek farbami oraz dodatkowymi ozdobami, takimi jak wstążki czy koraliki.

Uczniowie wykazali się dużą precyzją i dbałością o szczegóły podczas tworzenia pudełek. Praca z drewnianymi szpatułkami dostarczyła im cennego doświadczenia w zakresie łączenia materiałów i tworzenia stabilnych konstrukcji. Projekty były różnorodne pod względem stylu i technik dekoracji, pokazując indywidualne podejścia uczniów.