W ramach zajęć technicznych w klasie 4, uczniowie przedstawili przyniesione przez siebie makiety skrzyżowań. Każdy uczeń zaprezentował swoją makietę skrzyżowania, opisując elementy, które zawarł w swoim projekcie.
Uczniowie omówili funkcjonowanie świateł sygnalizacyjnych, przejść dla pieszych, znaków drogowych oraz poszczególnych pasów ruchu na swoich makietach. Wykorzystali różnorodne materiały do stworzenia makiet, w tym karton, plastelinę, papier kolorowy i elementy modelarskie. Niektórzy uczniowie dodali do makiet miniaturowe samochody i figurki , aby lepiej zademonstrować ruch drogowy.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i starannością w przygotowaniu makiet, co świadczy o ich zaangażowaniu w zadanie. Makiety były dobrze przemyślane i obejmowały kluczowe elementy skrzyżowań, takie jak sygnalizacja świetlna i oznakowanie.
Lekcja techniki, na której uczniowie zaprezentowali swoje makiety była owocna i stanowiła wartościowe doświadczenie edukacyjne dla uczniów klasy 4.
Dziękuję za zaangażowanie i kreatywność.