We wtorek, 23 kwietnia, klasa 5b udała się wraz z wychowawcą oraz nauczycielem historii do Muzeum Śląska Cieszyńskiego na lekcję pt. “Zawód z przygodą. Na czym polega praca archeologa?”. Zajęcia prowadziła cieszyńska archeolog, pani Zofia Jagosz – Zarzycka, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła uczniom  specyfikę tego pięknego zawodu, opowiedziała o odkryciach archeologicznych w Cieszynie ( i nie tylko), przedmiotach, które zostały wykopane. Uczniowie mieli okazję obejrzeć eksponaty, m.in.piękne kafle, które znajdowały się pod płytą rynku, prawdziwą czaszkę średniowiecznej kobiety, a nawet kilkusetletnie kurze jajko, odnalezione przy okazji prac wykopaliskowych. Podobno jeszcze wiele nieodkrytych skarbów kryje Cieszyn – może nasi uczniowie w przyszłości dokonają ich odkrycia, zostając archeologami?