Tegoroczna majowa aura nie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, jednak  w świetlicy panowała bardzo wiosenna atmosfera. Wszystko za sprawą ciekawych zajęć świetlicowych, podczas których poruszyliśmy wiele interesujących zagadnień związanych  z roślinami i zwierzętami występującymi wiosną w przyrodzie. Wykonaliśmy także piękne prace plastyczne na konkurs świetlicowy ”Wiosenny świat”, którego laureatami zostali:

I miejsce- Marta Andrukiewicz

II miejsce – Judyta Ferfecka

III miejsce – Ania Omylak

Wyróżnienia – Kasandra Polok oraz Miriam Musioł. Gratulujemy!

Nie zapomnieliśmy również o naszym ogródku, w którym zasialiśmy fasolę, rzodkiewkę, posadziliśmy pietruszkę, cebulkę i kolorowe kwiaty. Liczne wiosenne dekoracje oraz rysunki wykonane różnorodnymi technikami ozdobiły pomieszczenia świetlicy, a książki i bajki-grajki, których wysłuchaliśmy podczas zajęć czytelniczych na długo pozostaną w naszej pamięci. Ponadto świetlica włączyła się w okolicznościowe akcje organizowane w naszej szkole. Braliśmy udział w obchodach Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy, Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, „Zapalamy się na niebiesko dla autyzmu”, Dnia Kosmosu i innych. Z dużym zaangażowaniem wykonaliśmy wielkoformatowe prace zdobiące galerię współtworzoną ze szkolną biblioteką.

Pogoda nie pozwalała na harce na placu zabaw, ale i tak świetnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej i w trakcie zabaw ruchowo-muzycznych w świetlicy. Teraz wszyscy czekamy na nadejście lata i upragnionych wakacji.

Elżbieta Brachaczek