Zdobycie co najmniej 90% punków w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zwalnia ucznia z pierwszej części egzaminu ósmoklasisty, zapewniając 100% wynik. W tym roku szkolnym uzyskała go uczennica klasy 8c – Zuzanna Kołaszewska.

Przygotowania do rywalizacji trwały od pierwszych dni września. Ósmoklasistka musiała nie tylko celująco opanować bieżący materiał, ale także poszerzać swoją wiedzę z zakresu literatury, gramatyki, ortografii oraz filmu. Zredagowała też mnóstwo prac pisemnych, a co najważniejsze poświęcała swoje wolne ranki, popołudnia i wieczory na zgłębianie wiedzy polonistycznej. Teraz już wie, że było warto!

Sukces Zuzi ucieszył całą społeczność szkolną, a szczególnie polonistkę laureatki– Aleksandrę Melcher.