28 września br. w ramach ogólnopolskiej akcji “Adwokaci rozjaśniają prawo” w naszej szkole odbyło się spotkanie z adwokatem, panem Krzysztofem Zagórą. Z zajęć o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich i dóbr osobistych w Internecie skorzystali uczniowie klas siódmych i ósmych. Uczniowie usłyszeli, do czego się zobowiązujemy kupując coś w sieci, jakie są konsekwencje niezapłacenia za zamówiony towar, a także jakie mamy prawa, gdy zakupiony towar nie spełnia naszych oczekiwań. Adwokat uświadomił uczniów, jakie są prawne konsekwencji wykorzystania wizerunku bez zgody jego „właściciela”. Podał przykłady na to, że każde działanie w sieci może nieść ze sobą różnego rodzaju konsekwencje.