W piękny, słoneczny dzień 7 października uczniowie klasy 1C wybrali się na Wzgórze Zamkowe.
Podczas wycieczki oglądali pomnik legionistów śląskich stojący u stóp wzgórza. Odwiedzili Zamek Cieszyn usytuowany w dawnej oranżerii. Zapoznali się z historią symboli naszego miasta – gotyckiej Wieży Piastowskiej i kościoła św. Mikołaja w kształcie rotundy.
Pogoda zachęcała do oglądania jesiennych pejzaży: rzeki Olzy, zabudowań Czeskiego Cieszyna i panoramy naszego miasta. Wielką przyjemnością była zabawa w parku – zbieranie skarbów jesieni i wygrzewanie się w promieniach słońca.
Czas szybko minął. Trzeba było wracać do szkoły. Pierwszoklasiści już planują kolejną wycieczkę. Cieszyn jest pięknym miastem i kryje wiele tajemnic.