Jak wszyscy wiemy, ogromna część mieszkańców Ukrainy musiała opuścić swój kraj. W naszej szkole także pojawili się nowi uczniowie – w ostatnich dniach przyjęliśmy do placówki ok. 25 dzieci. Część z nich aklimatyzuje się już w nowych klasach. Dla nich – oraz ich mam –  codzienna rzeczywistość zmieniła się bardzo szybko. Aby ułatwić im odnalezienie się w nowym środowisku, zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, a dla dorosłych była to okazja do poznania szkoły i chwili rozmowy przy kawie. Nowych uczniów wsparli ci, którzy znają już dobrze naszą szkołę oraz język polski i ukraiński. W kontakcie i tłumaczeniu pomogła nam również mama jednego z naszych pierwszoklasistów, pani Yuliia Skrypnik – dziękujemy! Uczniowie należący do Szkolnego Wolontariatu pomogli w organizacji spotkania oraz przygotowali “pakiety startowe”, czyli paczki ze szkolnymi przyborami dla nowych uczniów. Nawiązanie wspólnego języka okazało się łatwe. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za przybycie, a nauczycielom i uczniom organizującym spotkanie – za zaangażowanie.