Klasa I b włączyła się w realizację międzynarodowego  projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. W ramach I Modułu  dzieci  wraz z wychowawcą wybrały książkę „Nela-mała reporterka”. Podczas zajęć wykonały zakładki do książek oraz plakaty zachęcające do czytania lektur. Ciekawą formą pracy okazała się grupowa zabawa w agentów, gdzie tworzono rysopis poszukiwanego, określano przedmioty, którymi się posługuje, a także konstruowano jego  pojazd. W ten sposób uczniowie w formie zabawy zapoznali się z zawodem, jakim jest PODRÓŻNIK.
Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach, które poprzez poznanie lektur, pozwalają zgłębić wiedzę na temat różnych profesji.
Klasa I b uzyskała potwierdzenie zakończenia części projektu i ochoczo przystępuje do kolejnych zadań .