Od 10 do 25 października 2020 roku trwa Europejski Tydzień Kodowania. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest CodeWeek EU.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Każdy uczeń – w każdej szkole – powinien mieć możliwość nauki programowania. Celem jest pokazanie, że informatyka to nie wielka filozofia, a popyt na nią nie zna granic. Najwyższy czas, by nadążyć za postępem techniki.

Bez względu na to, czy w dorosłym życiu pójdziecie w kierunku medycyny, biznesu, polityki czy sztuki, wiedza o tworzeniu technologii doda pewności siebie w każdej dziedzinie i bez wątpienia pozwoli odnieść sukces.