W przeddzień przerwy świąteczno – noworocznej, w przystrojonej sali, klasa III a wraz z wychowawcą Renatą Chamerą – Wójcik usiadła do świątecznie nakrytego stołu. Zgodnie z tradycją były życzenia i wspólne kolędowanie. Wysłuchaliśmy również koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych koleżanek Ani i Łucji. W nastrój zadumy i oczekiwania wprowadziły nas szkolne jasełka, w których uczestniczyliśmy wraz z całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. Wspólna uroczystość nie tylko utrwaliła znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmocniła bliskie i serdeczne relacje między dziećmi. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Poczuliśmy się tak, jak wśród najbliższej rodziny. Każdemu z nas udzieliła się magia świąt, … „bo jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…”

klasa III a wraz z wychowawcą