W czwartek 19 grudnia br. na zajęciach kreatywnych, naszą klasę zaszczycili swoją obecnością dziennikarze Głosu Ziemi Cieszyńskiej– Krzysztof Marciniuk oraz Dorota Krehut – Raszyk. Organizatorką spotkania była nasza wychowawczyni Renata Chamera – Wójcik. Redaktorzy przeprowadzili warsztaty, na których poszerzyliśmy swoją wiedzę o pracy dziennikarza oraz jak to się dzieje, że w każdy piątek możemy kupić nowy egzemplarz tygodnika.

Dowiedzieliśmy się, że Głos Ziemi Cieszyńskiej jest tygodnikiem regionalnym, który zajmuje się szeroko rozumianą tematyką związaną ze Śląskiem Cieszyńskim.  Każdy z nas miał również okazję zobaczyć archiwalny egzemplarz gazety.  Okazało się, że po raz pierwszy został on wydany prawie 65 lat temu. Obecnie oprócz wersji papierowej jest dostępna wersja elektroniczna, a od numeru świątecznego będzie dodatek dla dzieci. W praktyce oznacza to, że Głos Ziemi Cieszyńskiej powiększy grono odbiorców o najmłodszych czytelników.

Na zakończenie warsztatów redaktor Marciniuk zaprosił nas do siedziby tygodnika, gdzie w praktyce zobaczymy każde stanowisko, przy którym powstaje gazeta.

Zespół Redakcyjny III a