Skąd dziennikarz czerpie pomysły na tekst? Jak wygląda praca w redakcji? Dokąd (i w jakiej liczbie) docierają kolejne egzemplarze ,,Głosu Ziemi Cieszyńskiej”? Na te i wiele innych pytań odpowiadał redaktor Krzysztof Marciniuk podczas niecodziennej lekcji języka polskiego.

Odbyła się ona 27 listopada 2019 roku w klasie 7c. Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki pracy dziennikarza, poznać jego cechy oraz porozmawiać o sytuacjach, które niejednokrotnie wprawiają redaktora w zakłopotanie.

Podczas zajęć siódmoklasiści oglądali pochodzący z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia egzemplarz tygodnika oraz mogli podpatrzeć warsztat korektora.

Warto też wspomnieć, że na lekcji była także obecna redaktor Dorota Krehut-Raszyk, dzięki której – w mgnieniu oka – na fb ,,Głosu” pojawił się miły wpis…😊

Aleksandra Melcher