W dniu 17.10.2019r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach matematycznych z Kartami Grabowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez zespół edukacji wczesnoszkolnej. Udział w warsztatach pozwolił nam podnieść kwalifikacje zawodowe. Dzięki wykorzystaniu kart na lekcjach i zajęciach dodatkowych uczniowie będą mogli w atrakcyjny sposób poszerzać swoje umiejętności matematyczne. Gry z wykorzystaniem Kart Grabowskiego poprawiają także ogólną sprawność (wiele gier można połączyć z aktywnością fizyczną), szybkość reagowania oraz umiejętność pracy w grupie. Uczą skutecznej komunikacji i uczciwej rywalizacji, a satysfakcja z wygranej motywuje do dalszej nauki i wzmacnia samoocenę.

Szkoła otrzymała również zestaw kart z tabliczką mnożenia, dodawania i odejmowania oraz gry logiczne. Uzyskaliśmy również jako szkoła unikalny certyfikat „Szkoły z pasją do matematyki”.