Uczniowie z klas 7a i 7c zasilają ekipę pracującą nad Filmową Kroniką Kobiet. Powstaje ona w Pracowni Multimedialnej ,, Twoje Medi@”. Bohaterkami animacji są Nina Górniak, Zofia Kirkor-Kiedroniowa, Maria Sojkowa, Janina Marcinkowa i Stefania Michejdowa -wybitne postaci Śląska Cieszyńskiego.

Nasi siódmoklasiści, dzięki prowadzonym przez Ilonę Majewską warsztatom, nie tylko chętnie doskonalą swoje umiejętności polonistyczne, ale także zgłębiają tajniki najnowocześniejszych programów komputerowych.

Na fanpage’u biblioteki pojawił się między innymi taki wpis: Dzieciaki tworzące Filmową Kronikę Kobiet dają z siebie 200% zaangażowania i precyzji – próbujemy, zmieniamy, szukamy najlepszych ujęć. Zatem… Jest moc!

PS Warto nadmienić, że Filmowa Kronika Kobiet powstaje w ramach programu Patriotyzm Jutra. Projekt został objęty honorowym patronatem Pani Burmistrz Cieszyna, a medialną opiekę sprawują GazetaCodzienna.pl i Tramwaj Cieszyński.

Aleksandra Melcher