W dniu 8 października uczniowie klasy 4B wraz z opiekunami p. Anną Więcław i p.Barbarą Bejmą uczestniczyli w wycieczce po Cieszynie i wspólnym ognisku. W Domu Narodowym zwiedziliśmy Centrum Folkloru – mogliśmy obejrzeć stroje regionalne  Śląska Cieszyńskiego. Kolejnym etapem wycieczki było zobaczenie wystawy w Cieszyńskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. Stamtąd udaliśmy się ścieżką wzdłuż Olzy do lasku cieszyńskiego, gdzie mieliśmy zajęcia rekreacyjne na ścieżce sportowej. Później piekliśmy kiełbaski i pianki na ognisku. Po posiłku odbyły się zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Po długim spacerze wzdłuż Olzy wróciliśmy pod szkołę. Podczas wycieczki integrowaliśmy się z sobą, rozwijaliśmy sprawność ruchową oraz nabywaliśmy wiedzę o regionie.