W poniedziałek 16.09.2019r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Początki tego święta sięgają 2008 roku, kiedy to historia małej dziewczynki stała się jego inspiracją. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” („Kropka”). Jej bohaterka Vashti, dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków, wydana alfabetem Braille’a i cieszy się bardzo wielką popularnością na całym świecie. Święto Kropki obchodzone jest w ponad 108 krajach i co roku dołączają do tzw. kropkowej mapy inne miejsca: szkoły, przedszkola, świetlice, itp. Inicjatywa ta ma pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich to tworzenia, odkrywania swoich talentów i wiary we własne możliwości. W naszej szkole „kropkowe szaleństwo” ogarnęło głownie klasy młodsze. Dzień zaczęliśmy od przeczytania książeczki i obejrzenia historii Vashti. Następnie każda z chętnych klas wraz z wychowawcami, organizowała różne formy aktywności: tworzenie klasowych gazetek, wykonanie różnorodnych prac plastycznych, których przewodnim tematem była kropka. Powstawały piękne kropkowe mandale, kropkowe serwetki, kropkowe znaczki, obrazki malowane przy użyciu słomki. Malowaliśmy na folii bąbelkowej, zdobiliśmy kropkami swoje ubrania, mieliśmy pięknie pomalowane buzie. Nasze kropki zamieniały się w istne arcydzieła. Kropka stawała się króliczkiem, kurczakiem, słoneczkiem, misiem. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Jednym słowem: wszędzie rządziły kropki. Podczas zabaw ruchowych uczniowie
odkryli także, że chusta animacyjna, którą tak bardzo wszyscy lubią, również jest jedną wielką kropką. Każda klasa, która zaangażowała się w kropkową akcję, otrzyma z rąk organizatora pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Kropka znów zagości w naszej szkole i dołączą do niej inne klasy. Dziękuję bardzo za zaangażowanie wszystkim uczniom, ich wychowawczyniom oraz zachęcamy inne klasy do przyszłorocznej kropkowej zabawy.

Szkolny pomysłodawca i koordynator: Joanna Prochaska-Pellar

Zdjęcia udostępnili wychowawcy klas:
1a mgr Ewa Kałuża, mgr Beata Tokarzewska,
1b mgr Agnieszka Bagińska 1c mgr Beata Wlach
2a mgr Barbara Rewig, mgr Joanna Prochaska-Pellar
2b mgr Katarzyna Małysa
2c mgr Renata Florkiewicz
3a mgr Klaudia Krawczyk
3b mgr Ewa Pilch
3c mgr Daria Grygierek

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider