8 listopada to Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania.
Nawiązując do tego wydarzenia, w naszej szkole, w dniach 6-10.11 celebrowaliśmy zdrowe śniadania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają wiele pomysłów i ochotę na zabawę.
Każdego roku w ramach tej akcji, nasza szkoła realizuje cykl zajęć o tematyce zdrowego i prawidłowego odżywiania. Uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami przygotowali smaczne kanapki, przekąski i sałatki owocowe. Przygotowaniu posiłków towarzyszyły pogadanki na temat zdrowia i wartości odżywczych poszczególnych składników. Mamy nadzieję, że wydarzania tego tygodnia przyczyniły się do zwiększenia świadomości dzieci na temat roli śniadania w życiu oraz jego wpływu na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie.