„Szlachetność Wolności: Święto Niepodległości”

Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 listopada każdego roku i upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej uroczystych dni w kalendarzu polskim, symbolizujący walkę narodu polskiego o wolność i suwerenność. Święto Niepodległości jest okazją nie tylko do upamiętnienia bohaterów walki o niepodległość, ale również do wyrażenia dumy z przynależności do polskiego narodu i podkreślenia znaczenia wolności i niezależności. Ma ogromną wartość symboliczną, przypominając Polakom o trudnej historii walki o niepodległość oraz jednocześnie celebrując współczesne osiągnięcia kraju.

Dnia 11 listopada Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z klasą 7a  uczestniczył w uroczystościach miejskich związanych z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem udziału pocztu sztandarowego szkoły w tych uroczystościach było oddanie hołdu poległym bohaterom narodowym oraz uczczenie pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie za wolność i niepodległość Polski. Przez udział w tych uroczystościach, poczet sztandarowy szkoły kultywuje tradycje patriotyczne i uczy uczniów szacunku do historii i symboli narodowych.

W dzień poprzedzający rocznicę, cała społeczność naszej szkoły połączyła się w tej wyjątkowej okazji, aby wspólnie oddać hołd naszym bohaterom narodowym oraz uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, co wzmocniło naszą więź ze wspólną przeszłością i jednocześnie było wyrazem naszej jedności w dążeniu do wolności. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która podkreśliła znaczenie tego dnia oraz przypomniała nam trudną drogę, jaką musieli przejść nasi przodkowie, aby Polska mogła stać się niepodległym krajem. Zwróciła także uwagę na wartości, które powinniśmy pielęgnować i cenić, takie jak patriotyzm, szacunek dla symboli narodowych oraz oddanie dla Ojczyzny. W dalszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali pieśni patriotycznych związane z niepodległością.  Atmosfera była podniosła i pełna emocji.

Jesteśmy dumni z naszej narodowej historii oraz z naszej szkolnej społeczności, która świętuje ten wyjątkowy dzień, ucząc się o wartościach patriotyzmu i oddania dla kraju.