W nowym roku szkolnym kontynuujemy stare znajomości. 18 października nasi wolontariusze znów odwiedzili mieszkańców DPS “Betania”. Do sekcji wsparcia seniorów dołączyło sporo nowych twarzy – pierwsza wizyta w tym roku szkolnym miała więc charakter integracyjny. Dyrektor ośrodka, pan Krystian Kukuczka, przywitał uczniów i ciekawie opowiedział o historii tego miejsca. Nowi wolontariusze – po zapoznaniu się ze specyfiką pracy z seniorami – odwiedzili dwa oddziały, by zasiąść do wspólnego stołu z ich mieszkańcami. Przy gorącej herbacie i domowych wypiekach przełamywaliśmy pierwsze lody. Początki bywają trudne – jednak spotkanie zakończyło się rozmowami i wspólnym nuceniem dawnych melodii. Dziękujemy pracownikom ośrodka za życzliwość – wspólnie omówiliśmy pomysły na dalsze działania. Czas więc przygotować się do następnej wizyty!