9 września to bardzo ważny dzień dla naszej szkoły. W tym dniu odbywały się obchody z okazji Dnia Patrona, jak również nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!

Dzieci spędziły czas na zabawach, grach, konkurencjach sportowych, promując aktywność fizyczną.

Sportowa postawa, dobra zabawa !

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego
#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL