W środę 27 września 2023 roku uczniowie klas 4c, 5c, 6c, 6b, 7b i 7c (niemalże 150 osób) wraz z opiekunami wyjechali na jednodniową wycieczkę górską na Stary Groń i Grabową w Beskidzie Śląskim. Pogoda dopisała. Była prawdziwie letnia. Wszystkim dopisały humory. Widoki niesamowite.

Uczniowie przejechali z Cieszyna do Brennej. Tam rozpoczęli część pieszą na Stary Groń i Grabową. Po niezbyt wymagającej wędrówce dotarli do drewnianej wieży widokowej na Starym Groniu, a następnie do Chaty na Grabowej, gdzie był zaplanowany dłuższy odpoczynek. Po tych atrakcjach zadowoleni wrócili szlakiem do czterech autokarów na parkingu w Brennej.

Opiekunami uczniów byli: panie Agnieszka Pelar-Jankowska, Agnieszka Hanzel, Katarzyna Rodzaj-Kubić, Elżbieta Brachaczek, Ewa Makowska, Katarzyna Radziszewska, Monika Zabystrzan-Hałgas, Edyta Migacz, Małgorzata Borowska, Monika Gomela, Magdalena Walczysko oraz panowie Jacek Bortliczek, Waldemar Kubić, Roman Sudlitz i Paweł Łodej.

Wycieczka została zorganizowana w ramach aktywizowania uczniów w zakresie turystyki górskiej.