W piątek, 15 września, zainspirowani książką pt. „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, uczniowie i nauczyciele odkrywali swoje talenty.

Książka opowiada historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzy w swoje umiejętności plastyczne, ale dzięki zachęcie nauczycielki zaczyna malować kropki w różnych kolorach i rozmiarach. Wkrótce jej prace zdobią całą szkolną galerię i inspirują innych do wyrażania siebie przez sztukę.

W naszej szkole uczniowie z różnych klas czytali książkę, oglądali film animowany na jej podstawie, a następnie tworzyli własne kropki z wykorzystaniem różnych technik i materiałów. Niektórzy malowali farbami, inni rysowali kredkami lub pisakami, a jeszcze inni wyklejali kropki z papieru, tkaniny, plasteliny czy koralików. Powstały piękne i oryginalne prace, które zostały wystawione na korytarzach i salach lekcyjnych. Uczniowie robili też plakaty i układali komunikaty motywujące do odkrywania swoich pasji i talentów. Na przykład: “Każdy ma w sobie kropkę magii”, “Pokaż światu swoją kropkę”, “Nie bój się być kropką wśród kresek” i wiele innych.

W Międzynarodowym Dniu Kropki uczniowie i nauczyciele ubrali się w stroje z kropkami: sukienki, koszulki, spodnie, spódnice, apaszki, czapki, a nawet maski. Była to okazja do zabawy i integracji całej społeczności szkolnej.

Dzień Kropki pokazał nam, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma coś do zaoferowania światu. Niech nasze kropki będą symbolem kreatywności i odwagi!