Czerwiec to w szkole czas podsumowań – Szkolne Koło Wolontariatu miało w tym roku sporo na głowie. Główną akcją, na jakiej w tym roku się skupili, było wsparcie fundacji Mary’s Meals. Akcję informacyjną i całoroczne działania podsumowali inicjatywą podczas Dnia Obronności. Promując i wspierając finansowo fundację, wolontariusze sprzedawali lemoniadę, popcorn oraz malowali twarze. Nasi wolontariusze przez cały rok opiekowali się także szkolnym sklepikiem – odbierali, układali na półkach i sprzedawali uczniom i nauczycielom zdrowe przekąski. Starsi uczniowie, zaangażowani w sekcję pomocy w nauce, zostawali systematycznie na szkolnej świetlicy, aby po swoich lekcjach pomagać w odrabianiu zadań najmłodszym dzieciom. Wolontariusze wspierający seniorów kontynuowali współpracę z DPS „Betania” – samodzielnie przygotowali i prowadzili warsztaty plastyczne na dwóch oddziałach ośrodka. Sekcja pomocy zwierzętom wsparła w tym roku panią Otylię, będącą częścią naszej społeczności szkolnej – dzięki akcji charytatywnej udało się zakupić najpotrzebniejsze artykuły dla sporej gromadki przygarniętych przez nią zwierząt. Tak, jak w poprzednim roku, uczniowie klas ósmych zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie i pracę – aby osłodzić ostatnie dni w tym zespole, wspólnie z koordynatorkami koła wybrali się na lody. Mamy nadzieję, że na swojej dalszej drodze wciąż z zapałem będą wspierać szlachetne inicjatywy, a swoją postawą dawać przykład kolegom i koleżankom.