W środę 10 maja Stadion Śląski w Chorzowie gościł uczestników finału wojewódzkiego turnieju piki nożnej „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna U12, klasy piąte oraz czwarte.

Zespoły rozlosowane były do siedmiu grup. Do najlepszej ósemki turnieju przechodzili zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z najlepszym bilansem punktowym. W takiej sytuacji trzeba było wygrać wszystkie spotkania w grupie. Nasi chłopcy przystąpili do meczów bardzo zmotywowani i skupieni. Rywalizacja w meczach była bardzo zacięta, nikt nikomu pola nie ustępował. Pierwszy mecz wygrywamy z SP Goczałkowice 2:1. W drugim spotkaniu pokonujemy SP6 Siemianowice Śląskie 6:0. Kolejny mecz z SP1 Kozy pada naszym łupem 6:1 i zostaje nam walka o pierwsze miejsce w grupie z drużyną Manhattan. Do ostatniego spotkania podchodzimy bardzo zmotywowani. Konsekwencja w podejmowaniu decyzji na boisku pozwala nam wygrać 3:0.

Z kompletem punktów meldujemy się w najlepszej ósemce turnieju. Po przerwie na obiad i odpoczynek gramy z MKS 9 Knurów o wejście do fazy medalowej. Mecz jest zacięty i kończy się wynikiem 1:1. O wyniku spotkania decydują rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi przeciwnicy. Wspaniała przygoda dla naszej drużyny kończy się na miejscu 5-8.

Jesteśmy ogromnie dumni z chłopaków. Pokazali kawał bardzo dobrej piłki nożnej i mądrości w grze. Dziękujemy za wspaniałą walkę o każdą piłkę. Oczywiście nie zapominamy o rodzicach. Wasz doping był wspaniały. Bardzo dziękujemy za wsparcie w prowadzeniu drużyny oraz super kibicowanie.

Naszą szkołę reprezentowali:
Hanzel Bartosz, Skakuj Michał, Samek Filip, Ogierman szymon, Zielke mateusz, Kuster Emil, Purszke Adam, Kołodziej Łukasz, Górniak Szymon, Nowak Jakub, Lipowski Emil.