Regulamin konkursu „Liga Talentów”

1. Organizator:
Konkurs organizowany organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 PSP w Cieszynie. Koordynatorkami konkursu są mgr Małgorzata Borowska oraz mgr Ewa Makowska.

2. Uczestnicy:
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 PSP w Cieszynie. Dopuszcza się udział par lub grup – do sześciu osób. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i VIII.

5. Forma konkursu:
Uczestnicy mogą zaprezentować się w czterech kategoriach:
a) muzyczna – tj. śpiew, taniec, gra na instrumencie;
b) sceniczna – recytacja, umiejętności gawędziarskie i kabaretowe oraz małe formy teatralne.
c) występy sportowo-akrobatyczne – tj. pokaz umiejętności i sprawności fizycznej.
d) plastycznej – udział w konkursie polega na zaprezentowaniu swojej twórczości w formie prezentacji multimedialnej, czyli portfolio. Prezentacja w formacie pdf powinna zawierać do 10 prac wykonanych samodzielnie przez ucznia w ciągu ostatnich dwóch lat.

4. Termin:
Zgłoszenia do konkursu należy składać do 16 listopada 2022 r. u pani Małgorzaty Borowskiej lub pani Ewy Makowskiej. Uczniowie klas I-III mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału swoim wychowawcom. Eliminacje Ligi Talentów odbędą się 23 listopada 2022 r. Występ finałowy zaplanowany został na 14 grudnia 2022 r.

5. Warunki uczestnictwa:
– Zgłoszenie do konkursu polega na podaniu imienia, nazwiska i klasy oraz kategorii i tematu/tytułu wystąpienia;
– Występ ucznia/grupy uczniów nie może przekroczyć 5 minut;
– Przed występem należy dostarczyć organizatorom podpisaną zgodę rodzica na udział w konkursie;
– Organizator nie zapewnia rekwizytów potrzebnych do występu. Uczestnik zobowiązuje się do dostosowania swojego pokazu do możliwości technicznych sali i zachowania zasad bezpieczeństwa. Występ nie może zawierać treści obraźliwych, wulgarnych lub prowokacyjnych, nie powinien zawierać treści politycznych i religijnych;
– Muzyka potrzebna do występu powinna być dostarczona na pen drive w dniu prezentacji występu, w przypadku piosenki podkład do śpiewania nie może być nagrany z wokalem.

6. Przebieg konkursu i postanowienia końcowe:
W konkursie, spośród wszystkich kategorii, zostanie wyłoniony zdobywca I, II oraz III miejsca. O wynikach zdecyduje jury, biorąc pod uwagę m. in. poziom umiejętności, zaangażowanie, charyzmę sceniczną czy – w przypadku kategorii plastycznej – samodzielność wykonania prac.

Decyzja jury jest ostateczna i niepodważalna, organizator lub jury nie jest zobowiązany do podawania powodów podjęcia decyzji o odrzuceniu kandydata lub zakwalifikowania do grona finalistów. O kolejności występów decydują organizatorzy. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zgodę na publikowanie i wykorzystanie materiałów fotograficznych i filmowych na stronach promocyjnych szkoły. W pozostałych kwestiach, nieujętych w regulaminie, zastosowanie mają postawienia zawarte w statucie szkoły. Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych zmian w zależności od nieplanowanych wydarzeń i aktualnej sytuacji.