Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu.
Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień, zaś symbolicznym kolorem jest kolor niebieski.
W poniedziałek uczniowie klasy 2a uczestniczyli w pogadance na temat autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby z tym zaburzeniem, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat  inaczej niż większość z nas. Na zajęciach dzieci wykonały niebieskie serduszka, będące symbolem solidarności z autyzmem.