Kolejne dni pracy na rzecz uchodźców z Ukrainy za nami. Wolontariuszy ze Szkolnego Koła wsparł także Samorząd Uczniowski. Zebraliśmy, posegregowaliśmy i zawieźliśmy do odpowiednich punktów kolejną część darów. Jesteśmy pod wrażeniem ilości i jakości przedmiotów, jakimi wspiera naszych sąsiadów społeczność SP2! Spora część paczek trafiła bezpośrednio do Ustronia – w jednym z sanatoriów została zakwaterowana 90-osobowa grupa dzieci z domów dziecka w wieku 5-17 lat – w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową. Przynoszone przez dzieci pluszaki zostaną rozdysponowane przez Urząd Miasta. Inne z artykułów trafiły do magazynu powiatowej zbiórki. Znajduje się on przy ulicy Granicznej 79. Tu ważna informacja m.in. dla tych, którzy przyjęli już pod swój dach osoby potrzebujące pomocy – w tym miejscu można również bezpośrednio otrzymać najpotrzebniejsze artykuły. W piątek – na ten moment – kończymy zbiórkę w naszej w szkole. O kolejnych działaniach i planach będziemy informować na bieżąco.