W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Fraszka”,

który został przeprowadzony w dwóch kategoriach:

,,Młodzik” – uczniowie klas V i VI

i ,,Adept” – uczniowie klas VII i VIII.

Tym razem odbył się w formie online.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz części opisowej, zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej.

Naszą szkołę reprezentowało czternaścioro uczniów. Dwoje z nich odniosło sukces.

W kategorii ,,Adept” dyplom za bardzo dobry wynik otrzymał Kamil Targosz, uczeń kl. VII c, natomiast w kategorii ,,Młodzik” dyplom za bardzo dobry wynik uzyskała Nicole Iwaniec, uczennica kl. VI b.

Sześcioro uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia. Odpowiednio w kategorii ,,Adept”–Angelika Skalska z kl. VIII b, Anna Wąsowicz z kl. VII a oraz Błażej Szczugiel z kl. VII d;

w kategorii ,,Młodzik”- Martyna Kot z kl. VI b, Hanna Wróbel z kl. VI b i Natasza Rymanowska z kl. VI b.

Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratuluję

Szkolny Organizator Konkursu

Małgorzata Gomulicka