W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Fraszka”, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach:

,,Młodzik” – uczniowie klas V i VI i ,,Adept” – uczniowie klas VII i VIII.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz części opisowej, zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej.

Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Dwoje z nich odniosło sukces.

W kategorii ,,Adept” dyplom za bardzo dobry wynik otrzymała Marta Wójcik, uczennica kl. VIII b, natomiast w kategorii ,,Młodzik” dyplom za bardzo dobry wynik uzyskał Błażej Szczugiel, uczeń kl. VI d.

Trzy uczennice otrzymały dyplom wyróżnienia. Odpowiednio w kategorii ,,Adept”–Angelika Skalska z kl. VII b oraz Angela Królewska z kl. VIIIc, w kategorii ,,Młodzik”- Weronika Kowol z kl. V d.

Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratuluję

Szkolny Organizator Konkursu

Małgorzata Gomulicka