Dość niezwykle 19 lutego br. rozpoczęło się w naszej szkole, drugie już spotkanie w zakresie edukacji przyrodniczej. Dyrektor szkoły mgr Katarzyna Surzycka przywitała zebranych, a następnie wraz z Przewodniczącym Komisji Ochrony Przyrody PTTK w Cieszynie p. Janem Machałą wręczyli brązowe odznaki Tropiciela Przyrody oraz książeczki Tropiciel Przyrody i Turystyka Przyrodnik, trójce uczniów z klasy III a – Łucji Rzeźniczek, Michałowi Kosińskiemu oraz Maciejowi Sobczakowi. Tym samym młodzi tropiciele dołączyli do grona zwolenników ochrony przyrody.

W dalszej części spotkania p. J. Machała przedstawił prezentację multimedialną „Skrzydlaci przyjaciele naszych lasów”, którą dodatkowo uatrakcyjnił ciekawostkami z życia tych skrzydlatych śpiewaków.Uczniowie klas trzecich dowiedzieli się o ptasich zwyczajach, gniazdowaniu czy trasach przelotów. Na zakończenie prelekcji odbył się quiz wiedzy ze znajomości poznanych ptaków. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe foldery przyrodnicze.

Inicjatorem  prelekcji, tym razem przybliżającej nas do skrzydlatej rodziny przepięknych stworzeń, z którymi powinniśmy żyć w symbiozie, a także opiekunem merytorycznym Tropicieli Przyrody jest mgr Renata Chamera – Wójcik.