Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do kina, aby zobaczyć nową przygodę Pana Kleksa. Choć w słynnej Akademii profesora Ambrożego wiele się zmieniło, to w dalszym ciągu zachwyca nas swoją fantazją, kolorową magią i niezwykłymi lekcjami. Niezmienne pozostały też: wyobraźnia, moc przyjaźni i świat bajek. Pan Kleks pozostał zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Wszyscy byliśmy zachwyceni przygodami Ady Niezgódki. Na długo będziemy pamiętać lekcję Pana Kleksa o empatii i o tym, że marzeń nie wolno się bać !!! Ciekawe….. co powiedziałby Pan Jan Brzechwa? Wszystkim, którym podobała się ta piękna historia i tym, którzy chcieliby ją poznać, polecam jej książkowe wydanie napisane na podstawie scenariusza filmu. Ptak Mateusz doniósł mi, że niektórzy z nas zaczęli ją już czytać .
To świetna lektura na ferie !!!