W ramach kampanii edukacyjno-charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami, we współpracy z Hospicjum im. Św. Łukasza w Cieszynie, uczniowie klasy 3a przyłączyli się do akcji sadzenia żonkili – tworzenia pól nadziei. Ma ona charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Akcja integruje wszystkich, które chcą się włączyć się w dzieło pomocy hospicjum. Cebulki żonkilowe zasadzone w dniu 3 października br. przez Panią Dyrektor – Katarzynę Surzycką, wychowawczynie – Panią Barbarę Rewig i Panią Joannę Prochaska-Pellar oraz uczniów klasy 3a  odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w naszym szkolnym ogrodzie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki.