W dniu 9 września w Bibliotece Miejskiej odbyło się Narodowe Czytanie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, w którym uczestniczyła reprezentacja SP2 z klas 6b i 6c. Chętni uczniowie najpierw wzięli udział w pokazie tańców przygotowanym przez przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca,  potem z tancerzami i zaproszonymi gośćmi odtańczyli poloneza. Następnie słuchaliśmy czytanych fragmentów “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w wykonaniu przedstawicieli Ratusza oraz uczniów SP2 : Oliwia Chryczyk, Milena Paściak, Marta Pelczar, Weronika Szotek, Karolina Sobel, Paweł Sobolik, Damian Zawada, Marcin Wąsowicz. Za czytanie uczniowie otrzymywali od Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej ciekawe nagrody. Słuchaliśmy także dźwięku harfy i piosenek ludowych, a także wykładu o rodzinnych perypetiach w lekturze. Akcja czytelnicza udana.