W poniedziałek 19 czerwca 2023 roku uczniowie klas 4a i 4c wraz wyjechali na jednodniową wycieczkę górską w Beskid Żywiecki. Pogoda była fantastyczna. Wszystkim dopisały humory. Widoki były niesamowite.

Uczniowie przejechali z Cieszyna do Zlatnej. Tam wraz z przewodnikiem, rozpoczęli część pieszą do schroniska na Hali Rysianka. Po kilku godzinach wędrówki dotarli do celu, gdzie czekały quiz krajoznawczy, zabawy z piłkami, obiad i zaplanowany dłuższy odpoczynek. Po tych atrakcjach, zmęczeni, ale zadowoleni wrócili szlakiem do autokaru w Żabnicy.

Opiekunami uczniów byli: pani Ewa Kałuża, pani Agnieszka Hanzel, pan Waldemar Kubić i pan Paweł Łodej.

Szczególne podziękowania dla przewodnika górskiego pani Kasi z Żywca, za czas spędzony z nami, za wiedzę przekazywaną o zwiedzanych miejscach oraz troskliwą opiekę nad całą grupą naszej wycieczki.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu “Rozwój edukacji w szkołach podstawowych Cieszyna” oraz sfinansowana przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.