W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie z klasy 6a wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę edukacyjną do Łodzi.  Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy ZOO i Orientarium, w którym znajduje się najnowocześniejszy kompleks fauny i flory Azji Południowo – Wschodniej. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogły słonie indyjskie, a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było 1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Manufaktura – dawne zakłady włókiennicze i miejsce pracy setek ludzi a dzisiaj miejsce rozrywki, luksusowy hotel oraz centrum handlowe.  Zaczęliśmy od zwiedzenia historycznej części – Elektrociepłowni nr 1 w Łodzi. Razem z przewodnikiem przeszli ścieżką opowiadającą o przetwarzaniu energii i wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych: Skąd się bierze prąd? Podczas zajęć dzieci “przeniosły” się w świat eksperymentów. Wytłumaczono im wybrane zjawiska fizyczne z wykorzystaniem różnych przedmiotów. Mogli dotknąć, sprawdzić, przekonać się na własnej skórze, jakimi prawami rządziła się nasza cywilizacja. Dzieci przeszły również przez specjalny tunel kosmiczny, który wywarł na nich duże wrażenie. Podczas pobytu w Manufakturze mieliśmy również czas na odpoczynek i zakupy.

przewodnikiem przeszli ścieżką opowiadającą o przetwarzaniu energii i wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych: Skąd się bierze prąd?. Podczas zajęć dzieci “przeniosły” się w świat eksperymentów. Wytłumaczono im wybrane zjawiska fizyczne z wykorzystaniem różnych przedmiotów. Mogli dotknąć, sprawdzić, przekonać się na własnej skórze, jakimi prawami rządziła się nasza cywilizacja. Dzieci przeszły również przez specjalny tunel kosmiczny, który wywarł na nich duże wrażenie. Podczas pobytu w Manufakturze mieliśmy również czas na odpoczynek i zakupy.

Następnego dnia, waz z przewodnikiem, uczniowie udali się do centrum Łodzi, aby pospacerować ulicą Piotrkowską i najpiękniejszym deptakiem z kamienicami w stylu secesji i eklektyzmu. Widzieli Aleję Gwiazd, kuferek Reymonta, fortepian Rubinsteina i ławeczkę Tuwima. Mogli oglądać piękne murale wykonane przez polskich i zagranicznych artystów, które są jednymi z piękniejszych w Europie.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1. Znajduje się tam maszynownia, pompownia, kotłownia, rozdzielnia, zmiękczalnia czy chłodnia kominowa  z tarasem widokowym – zostały one wyposażone w ponad 150 stanowisk ekspozycyjnych, kino sferyczne 3D i nowoczesne laboratoria.  Uczniowie poznali rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami, skorzystali z nowoczesnych form prezentacji oraz wystaw: „Historia Wiedzy i Cywilizacji” i „Mikroświat – Makroświat”.
Na koniec pobytu w EC1 młodzież odwiedziła Planetarium, w którym mogła m.in. zobaczyć niebo nad Łodzią.

Wycieczka dostarczyła nam wielu emocji i wrażeń.