Światowy Dzień Poezji to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, tworzenia, publikowania oraz nauczania poezji.
      Główne uroczystości odbywają się zawsze w Paryżu, ale na całym świecie organizowane są wydarzenia literackie, których celem jest popularyzowanie poezji rodzimej i zagranicznej, bowiem wiersze są skarbnicą pięknych i prawdziwych refleksji oraz uczuć.
      W ROKU WISŁAWY SZYMBORSKIEJ (ogłoszonym z okazji stulecia jej urodzin) obchodom tego święta w naszej szkole towarzyszyły utwory słynnej polskiej poetki. Wielu uczniów mogło zastanowić się i zadumać nad wybranymi losowo poetyckimi wersami – cytatami zaczerpniętymi z wierszy laureatki Nagrody Nobla.