14 października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. W tym ważnym dniu towarzyszyli pierwszoklasistom rodzice i nauczyciele.
Uczniowie klasy I a, I b i I c pod okiem swoich wychowawców spisali się na medal.
W podniosłej atmosferze, w obecności pani dyrektor Katarzyny Surzyckiej, ślubowali na sztandar szkoły godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrymi Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia, a wychowawcy przypięli swoim podopiecznym pamiątkowe srebrne tarcze. Jako pełnoprawni uczniowie uroczyście odśpiewali hymn szkoły.
Uczniowie zostali również obdarowani rogami obfitości przygotowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawczyniami stanęli do wspólnego zdjęcia.
Wszystkim naszym drogim Pierwszakom życzymy niezapomnianych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia uroczystości https://youtu.be/FHlrBfogfbw