Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w XIV Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Jana Kubisza pt.: „KWIATY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ”.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
    – dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych
    – dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest ukazanie w formie wiersza piękna przyrody Śląska Cieszyńskiego – kwiatów, drzew i krzewów oraz związanych z nimi legend i opowieści.
  3. Jest to konkurs jednego wiersza, dlatego każdy uczestnik może nadesłać tylko jeden utwór.
  4. Wiersze oceniać będą znane poetki Śląska Cieszyńskiego pod przewodnictwem prawnuczki Jana Kubisza – Aleksandry Błahut – Kowalczyk.
  5. Zastrzegamy sobie prawo publikowania utworów laureatów konkursu w środkach masowego przekazu i okolicznościowych wydawnictwach. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celach w/w konkursu.

Organizacja konkursu:

1. Do każdej pracy (w 5 kopiach) powinna być dołączona informacja zawierająca:
    – tytuł wiersza
    – nazwisko, imię oraz wiek autora
    – nazwę, adres mailowy oraz numer telefonu szkoły i klasę ucznia
    – nazwisko i imię nauczyciela – opiekun
  2. Wiersze można przesyłać do 21 maja 2021 roku na adres:

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, ul. Chopina 37, 43-400 Cieszyn

Wiersze można przesłać także pocztą mailową na adres: sekretariatsp2cieszyn@wp.pl w formie pliku PDF.

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się 11 czerwca 2021 r. o godz. 11.00  w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. Laureaci otrzymają nagrody książkowe, a opiekunowie pamiątkowe dyplomy.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu Beata Sabath, tel. 607 456 706.

Zapraszamy do poetyckiej przygody.