REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„SELFIE Z MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ”

WSTĘP:
Idea, która przyświeca konkursowi jest szeroka; począwszy od poszerzenia zainteresowania małą ojczyzną, swoim małym miasteczkiem, które ma bardzo ciekawą historię oraz położenie i kulturę, skończywszy na budowaniu małej ojczyzny na biurku, we własnym pokoju.
Uczeń, który będzie chciał zmierzyć się w rywalizacji konkursowej, podejmie trud odszukania dobrego tła do swojego selfie, odpowie sobie na pytanie: co to jest mała ojczyzna i czym jest dla niego.

ORGANIZATORZY:

• Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Cieszynie.

CELE KONKURSU:

1. Promowanie wiedzy na temat regionu.
  2. Pobudzenie wyobraźni i kreatywności.

ZASADY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:

Zadaniem uczestnika jest wykonanie zdjęcia: Selfie z  Małą Ojczyzną.

Każdy z uczestników może przesłać na konkurs tylko jedno zdjęcie typu selfie, którego tłem jest ważny element jego miasta (budowla, elementy przyrodnicze, pomniki…) lub najbliższego otoczenia ( pokój, biurko, ulubiony obraz…).

Do zdjęcia dołącza opis: imię, nazwisko, klasa, szkoła, krótki opis tła zdjęcia (informacje te należy wpisać w treść maila).

• Technika wykonania prac: zdjęcie zrobione dowolnym urządzeniem.
  • Format prac: do 25 MB
  • Termin nadsyłania prac:  do 6 maja 2021r.
  • Do zdjęcia należy dołączyć zgodę na udostępnianie wizerunku ( w treści maila).
    Wzór zgody został udostępniony poniżej.
  1. Jury powołuje organizator konkursu. Zadaniem jury jest ocena prac fotograficznych, zgodnie
    z wewnętrznymi kryteriami, zgodnymi z celami określonymi we wstępie.
  2. Każda praca powinna mieć tylko jednego autora. W konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe. Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko 1 pracę.
  3. Szkoła biorąca udział w konkursie może nadesłać dowolną ilość prac.
  4. Nadesłane na konkurs prace zostają własnością organizatora,  który zastrzega sobie możliwość ich publikowania.
  5. Warunkiem udziału jest nadesłanie prac konkursowych na adres mailowy: innowacjaregionalna@gmail.com

PRAWA AUTORSKIE:

1. Organizator jest właścicielem nadesłanej pracy.
  2. Uczestnik przystępując do konkursu wyraża zgodę na rozpowszechnianie i publikowanie pracy oraz na jej zwielokrotnianie jakąkolwiek techniką w ramach potrzeb konkursowych.

Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na udostępnianie wizerunku mojego dziecka

………………………………………………………………………………………………………………..

w celach określonych regulaminem konkursu „Selfie z moją małą ojczyzną”.

Wyrażam także zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka, którym zarządzać będzie organizator konkursu, wyłącznie w celach określonych regulaminem konkursu.