23 września 2019 r. uczniowie klasy 5d zaprosili uczniów z Republiki Czeskiej na zajęcia szachowo – matematyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadkę o królu i ziarnach pszenicy. Wskazywali pole ma szachownicy i określali jego współrzędne. Poznali figury szachowe: Króla, Hetmana, Gońce, Skoczki, Wieże i pionki. ,,Zamieniali się ” w wylosowaną figurę szachową i zajmowali wyznaczone miejsce na szachownicy. Poznali, co to jest zamiana pionka, roszada, pat oraz szach – mat.

Po wspólnych zajęciach w szkole, uczniowie klasy 5 d zaprosili gości do wspólnej gry szachami plenerowymi na szachownice znajdujące się przed budynkiem naszej szkoły. Po wybraniu kapitana drużyny figur białych i figur czarnych rozpoczęto ,, międzynarodowy turniej szachowy”. Wymieniano figury i  planowano nowe strategie i… chciało się grać dalej !

Zajęcia trwały 2 godziny lekcyjne.  Prowadzone były przez nauczyciela zajęć szachowych mgr Beatę Wlach. Panowała miła i życzliwa atmosfera. Prosimy o obejrzenie  naszych zdjęć 🙂