14 czerwca zorganizowano w naszej szkole TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Uczestnicy – chętni uczniowie klas I -VIII wzięli udział w w trzech kolejnych etapach turnieju. Zapoznano szachistów z regulaminem, przypomniano reguły gry i zasady fair-play. 
Turniej rozpoczął się uroczystym przywitaniem przez panią Dyrektor  – Katarzynę Gładczak. Szachiści zostali losowo dobrani w pary. Nad całością czuwała prowadząca zajęcia szachowe – pani Beata Wlach.  
Wyniki TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY:

I miejsce – ANNA WĄSOWICZ – klasa 5a
II miejsce MICHAŁ WĄSOWICZ – klasa 7a
III miejsce AMELIA NIEDŹWIECKA – klasa 4d 

Drużyna naszej szkoły w tym roku szkolnym zajęła I miejsce w IGRZYSKACH DZIECI MIASTA CIESZYNA  W SZACHACH oraz III miejsce  w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA CIESZYNA W SZACHACH. Drużyna, która zajęła I miejsce reprezentowała naszą szkołę w turnieju powiatowym i zajęła III miejsce w IGRZYSKACH DZIECI SZKÓŁ POWIATU CIESZYŃSKEGO. 

W naszej szkole jest coraz więcej ucznów, którzy rozpoczynają grę w szachy. Zapraszamy chętnych uczniów klas I- VIII na zajęcia szachowe już na początku roku szkolnego 🙂

                                                                                                       Beata Wlach