7 maja 2026 r. w Katowicach odbył się turniej półfinałowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. W zawodach rywalizowały cztery drużyny: SP 19 Tychy, SP 17 Chorzów, SP 2 Cieszyn oraz gospodarze – SP 27 Katowice.
Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wielu sportowych emocji. Każdy zespół zaprezentował dużą wolę walki, zaangażowanie oraz umiejętności koszykarskie. Nasi zawodnicy z SP 2 Cieszyn pokazali charakter, ambitnie walcząc w każdym meczu i godnie reprezentując szkołę oraz miasto.
Po zaciętej rywalizacji drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie wywalczyła III miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i gratulacje za sportową postawę.
Skład drużyny SP 2 Cieszyn:
Wojciech Gawłowski
Bartosz Hanzel
Bartłomiej Klos
Julian Lipka
Maksymilian Lipowski
Stanisław Mróz
Michał Skalski
Jakub Nowak
Szymon Ogierman
Opiekun drużyny: Julian Nowakowski.
Życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


