Profesor Jacek Pyżalski wskazuje: „że kluczowe dla zbudowania relacji jest zetknięcie się ze sobą w codzienności szkolnej oraz zbudowanie warunków do tworzenia się trwałych relacji. Są one najlepszą „szczepionką” przeciwko pojawianiu się przemocy rówieśniczej.”

Postanowiłam skorzystać z tego pomysłu i metodą losowania sprawić, aby każda osoba miała okazję posiedzieć w ławce z inną. W poniedziałek 29 maja rozpoczęliśmy sadzenie KLASOWEGO LASU złożonego z 11 gatunków drzew iglastych i liściastych rosnących w Polsce. W drodze losowania wyłoniły się pary: drzewa – uczniowie siedzący w jednej ławce. Przez cały tydzień pracujemy w dwuosobowych grupach. Z pomocą Rodziców gromadzimy informacje i ciekawostki o zielonych mieszkańcach NASZEGO LASU MIESZANEGO, uczymy się je rozpoznawać i dowiadujemy jak zgodnie potrafią współistnieć.