10 maja klasa 6a wyruszyła na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Program wycieczki była bardzo bogaty. W pierwszym dniu zobaczyliśmy stary XV wieczny kościołek w Dębnie, który znajduję się na światowej liście zabytków UNESCO, poznaliśmy jego historię oraz ciekawe tajemnice. Następnie udaliśmy się na spływ rzeką Dunajec, gdzie w promieniach słońca oglądaliśmy piękne górskie widoki oraz zaśnieżone jeszcze Tatry. Po relaksującej przeprawie łodziami pojechaliśmy na spacer uroczym i wyjątkowym wąwozem Homole, gdzie widoki  zapierały nam dech w piersiach. Późnym popołudniem pojechaliśmy do naszego pensjonatu i czas do wieczora spędziliśmy na wspólnych grach, rozmowach, a nawet występach. Drugi dzień wczesnym porankiem wyruszyliśmy na szlak w kierunku Trzech Koron, trasa prowadziła z Krościenka i miejscami była bardzo wymagająca. Jednak wspieraliśmy się wzajemnie i dotarliśmy na sam szczyt pokonując swoje słabości. Na zakończenie wycieczki przespacerowaliśmy się przy zamku w Czorsztynie i z uśmiechem oraz we wspaniałych humorach powróciliśmy do Cieszyna.