W dniach 7-8 czerwca odbyła się wycieczka szkolna, w której wzięła udział klasa 7c i 8b. Podczas wyjazdu było przewidzianych wiele atrakcji, pozwalających w pełni poznać polskie miasto. Uczestnicy mieli szansę spędzić miłe dwa dni, zwiedzając to urokliwe miejsce.

 Wyjazd został zaplanowany na 7.00, natomiast pierwszym punktem wycieczki było Afrykarium umiejscowione w Ogrodzie Zoologicznym, następnie spacer po wspomnianym ogrodzie oraz uczestnictwo w pokazie fontann.
Później odbył się przejazd do Ostrowa Tumskiego, czyli krainy mostów i kościołów, gdzie uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodu Botanicznego. Następnym punktem wycieczki było Mauzoleum Piastów Śląskich, natomiast w drodze do niego można było zobaczyć Most Zakochanych z symbolicznymi kłódkami.
Następnego dnia uczniowie  udali się do centrum miasta, a dokładnie na Uniwersytet Wrocławski, w którym znajdują się trzy sale z wieżą matematyczną. Następnie zwiedzili Stary Rynek, którego znakiem rozpoznawczym są krasnale. Później nastąpił przejazd do Hydropolis, a na końcu młodzież miała możliwość obejrzenia ściany wodnej oraz zakupu pamiątek.

 Młodzież wróciła pełna nowych wrażeń i mądrzejsza o kolejne doświadczenia.