Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym. W tym roku proponujemy książkę Hanny Ożogowskiej „Dziewczyna i chłopak czyli heca na czternaście fajerek”.

Książka została napisana dawno temu, kiedy nie można było tak szybko porozumiewać się ze sobą, nie było komputerów i telefonów komórkowych. Pewnie stąd wynikły perypetie bohaterów – rodzeństwa Tosi i Tomka. Wakacyjny wyjazd okazał się polem  minowym dla ich przyzwyczajeń. Bardzo ożywczym i interesującym, a wszystko z powodu nieoczekiwanej zamiany miejsc.

Liczymy na to, że zechcecie przeczytać książkę i weźmiecie udział w konkursie, który chcielibyśmy przeprowadzić po powrocie do nauki stacjonarnej – mamy nadzieję, że już po feriach zimowych. Przed nami prawie miesiąc bez szkoły, więc czasu będzie co niemiara!

W szkolnej bibliotece znajduje się kilka egzemplarzy książki, biblioteka miejska w Cieszynie, dział dla dzieci, również posiada ich kilka. Podpowiadamy, że można też wysłuchać mówionej wersji – znajdziecie ją w serwisie youtube – ale pewnie dość już macie ekranu komputera!

Biblioteka szkolna działa i można zamówić książkę przez czat ze mną. Do odbioru na portierni szkoły.

Pozdrawiam serdecznie,

Iza Królica