Z pewnością powodów do czytania znaleźlibyśmy więcej, niż tysiąc. Pod tym hasłem odbywa się jednak konkurs organizowany przez Empik i aż o tyle nowych książek może wzbogacić się nasza szkolna biblioteka! To, czy tak się stanie, zależy teraz społeczności naszej szkoły. Uczniowie klasy 6a pod opieką wychowawczyni oraz pani bibliotekarki przygotowali pracę konkursową. Projekt ten walczy teraz w internetowym głosowaniu. Jeśli znajdzie się w zwycięskiej dziesiątce, do naszej szkoły trafi 1000 nowych książek. Jak sprawić, abyśmy wygrali? Każdy może oddać głos za pomocą aplikacji mobilnej Empiku. Zdjęcie prezentuje pracę, którą zgłosiliśmy do konkursu. Wystarczy znaleźć ją w kategorii szkół powyżej 120 uczniów i oddać głos. Można to robić codziennie, aż do 2 grudnia. To nic nie kosztuje, a jeśli się uda, każdy głosujący może mieć w ten sposób swoją cegiełkę na drodze do wygranej.