Uczniowie klasy 3a – „Przyjaciele Bratka” – w bieżącym roku szkolnym przystąpili  do realizacji projektu “Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad Projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Projekt jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego “Aktywnie po zdrowie”. Składa się z dwóch etapów: jesienno-zimowego i wiosennego. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

W dniu 23 października uczniowie w sposób aktywny poznawali owoce i warzywa, w tym ich cechy, wartości odżywcze oraz rolę jaką odgrywają w codziennej diecie. Dzięki wystawce z warzyw i owoców, wielu zabawom, łamigłówkom oraz informacjom zawartym na gazetce, udało się trzecioklasistom poznać warzywa i owoce oraz doskonale i miło spędzić czas.

Możemy powiedzieć  iż cel zajęć – zachęcenie dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców, a tym samym pierwsze zadanie zostały zrealizowane. Już nie możemy doczekać się kolejnego zadania.